Řezané

Definice:

Řezané bylinky jsou dobrou alternativou k hrnkovým živým bylinám. V tomto případě se prodej bylin obvykle uskutečňuje v plastových vaničkách. Cena je obvykle nižší než u bylin v květináči a vydrží také několik dní v lednici, pokud se o ně řádně postaráte.

Využití:

Dříve se na řezané bylinky zaměřovalo především lidové léčitelství, dnes se s nimi hojně pracuje i v moderní medicíně i v kuchyni.

Většina z nás si nedovede představit vaření a pečení bez bylinky, které dodávají pokrmům chuť i aroma. Přidávají se do polévek, využívají se při vaření příloh i k masu. Výborně bylinky a koření se hodí do buchet, koláčů i cukroví.

Zajímavosti:

Praktické balení k rychlé spotřebě nabízejí řezané bylinky v krabičkách. Pár dní vydrží v původním balení v lednici čerstvé.

Správná sklizeň je prvním krokem k úspěšnému uchování bylinek. Nejlépe se sklízejí dopoledne, kdy je obsah vody nejnižší a koncentrace esenciálních olejů nejvyšší.

Také zmrazení je skvělá varianta uchovávání bylinek. Nejlépe se na to hodí forma na led, tak máte po ruce ideální množství k okamžitému použití. Bylinky nasekejte najemno, dejte do formiček a zalijte olivovým olejem. Bylinky lze také uchovat ve skleničce a jen tak zamrazit, pak máte po ruce čerstvé bylinky, třeba na dekoraci pokrmu.

Zobrazení Mřížka Seznam

5 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

5 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr