Ananas a kokos

Definice:

Ananas:

Ananas je tropické ovoce, plodenství ananasovníku chocholatého z čeledi bromeliovité.

Plodenství ananasu vzniká splynutím sousedních bobulí, vyvíjejících se ze semeníků jednotlivých květů, nahloučených kolem osy květenství, která tvoří zdřevnatělé vřeteno ananasu. Je pokryt tuhou kožovitou voskovitou kůrou, vytvářející typickou šestiúhelníkovou strukturu jeho povrchu.

Původ:

Ananas:

Jako důkaz, že ananas byl používán a široce známý, je záznam o něm v mexickém zápisníku z dob, kdy vzniklo písmo, které se nazývá Cascajal. Tento historický dokument byl napsán na počátku našeho letopočtu.

Navzdory skutečnosti, že ananas byl již dlouho pěstován v Jižní Americe, je objevení tohoto ovoce připisováno k roku 1493 průzkumníku Christopheru Columbovi. Našel jej na ostrově Guadeloupe, který je nyní francouzským zámořským územím Jižní Karibik. Dokonce ho pojmenoval „piña de Indes“, což doslovně znamená „borovice indiánů“.

Využití:

Ananas:

Plody mají mnoho využití, mohou se jíst čerstvé, vařené nebo konzervované. Ananasy jsou také důležitou součástí mnoha pokrmů a nachází se v široké řadě kuchyní po celém světě. Využívají se nejen jako dezerty, ale také například ke kuřecímu masu nebo na světoznámé pizze Hawai.

Ananas není jen výživné ovoce, které je podáváno v mnoha formách, ale je také zpracován na různé předměty. Může být použit jako ozdoba nebo dekorace, knoflíky dveří, jako součást dárkových košů, zejména v hotelích, a dokonce používané jako loga některých firem.

Ananas v kokosu

Ingredience

  • 4 porce čerstvý ananas

na obalení:

  • polohrubá mouka
  • 1 ks vejce
  • kokosová moučka

na potření:

  • rum podle chuti
  • cukr s vanilkou podle potřeby
  • olej na smažení

Postup přípravy

Kolečka ananasu pokapeme rumem, přikryjeme třeba fólií a necháme půl hodiny v chladu odležet.

Potom kolečka ananasu obalíme v mouce, rozšlehaném vejci a kokosu. V horkém oleji ananas po obou stranách osmažíme.

Ananas v kokosu dáme na ubrousek, pocukrujeme cukrem s vanilkou a ihned podáváme

Zobrazení Mřížka Seznam

3 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

3 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr