Čaj z rýmovníku

Definice:

Rýmovník - jedlá léčivá bylinka a její tlusté listy můžete začerstva použít k přípravě čaje. Čaj z rýmovníku pomáhá nejen na nachlazení, ale také mírní bolesti hlavy, astma, střevní a žaludeční koliky, urovnává trávení, ba dokonce prý působí i proti parazitům ve střevech.

Původ:

Původ rostliny je vysledován do oblasti východní Afriky. Rýmovník je známý především svými aromatickými listy. Vůně listů se ale uvolňuje až po jejich rozdrcení nebo pokud budete mnout listy mezi prsty. Na konci léta rostlina vykvétá – květy mohou být bíle až růžově zbarvené.

i

Rýmovník je vysoký do jednoho metru a má oválné zoubkované listy, které působí masivně.

Využití:

Vzhledem k velmi pozitivním účinům rýmovníku při nachlazení, rýmě i bolestech v krku je často připravován z této rostliny čaj. Čaj z rýmovníku není vůbec složité připravit a zvládnete ho prakticky stejně rychle jako ostatní čaje.

Příprava čaje z rýmovníku:

Ingredience:

  • 1 litr vroucí vody
  • 3 středně velké listy rýmovníku
  • 2-3 lžičky medu (pokud chcete mít 100% jistotu, že med neztratí své účinné látky, přidejte až po vychladnutí a před pitím čaje)

Postup: natrháme 3 středně velké nebo 2 velké listy rýmovníku, listy omyjeme. Doporučujeme listy natrhat, aby lépe uvolnily aroma a účinné silice. Poté zalijeme litrem vroucí vody, přidáme 2-3 lžičky medu, vše promícháme a přibližně 7-10 minut necháme luhovat. Čaj z rýmovníku je hotov – přejeme příjemný požitek z čaje.

Nelze najít produkty odpovídající výběru.