Urologický čaj

Definice:

Díky urologickým čajům lze však činnost ledvin a močového měchýře dostat do normálu. Předejděte častému chození na záchod léčivými čaji s obsahem brusinek, břízy, přesličky a mnoha léčivých bylin. Urologické čaje napomáhají nejen při chronických zánětech močových cest, zároveň napomáhají při vyplavování písku a ledvinových kamenů. Působí také desinfekčně a močopudně.

Využití:

Urologický čaj má především preventivní účinky. Jeho cílem je předejít tvorbě kamenů v ledvinách a močových cestách. Močové kameny mohou být příčinou reflexní inkontinence. Urologický čaj vám dokáže pomoci i v počáteční formě zánětu močových cest.

i

Složení urologických čajů se mění podle výrobce či bylinkáře. Nejčastěji čaj obsahuje listy brusinky, medvědice, bezový květ, přesličku, listy břízy a zlatobýl. Doporučuje se pít 2-3 šálky denně, řiďte se pokyny na obalu čaje.

Zajímavosti:

Urologický čaj slouží jako prevence

Je nutné si uvědomit, že urologický čaj má především preventivní účinky. Jeho cílem je předejít tvorbě kamenů v ledvinách a močových cestách. Váš zánět tedy čaj nijak neléčí, a pokud máte zkušenost, že ano, věřte, že se nejspíš jedná o placebo efekt, případně za vyléčení může něco jiného. Urologický čaj může mít při rozvinutém zánětu zcela opačný účinek, protože na močový měchýř působí spíše dráždivě.

Zobrazení Mřížka Seznam

3 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

3 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr