Kapsle a pody

Definice:

Kávové kapsle a pody:

 • Kávové kapsle jsou fenoménem v přípravě espressa posledních let. Díky jednoduchosti jejich použití dokáže připravit dokonalé espresso kdokoli a kdykoli. Stisknutím jediného tlačítka na kávovaru můžete mít i doma kávu, jakou Vám byl dříve schopen připravit jen profesionální barista v kavárně. Většina velkých výrobců dnes dodává svou kávu jak v podobě zrnkové či mleté kávy, tak i porcovanou v kávových kapslích.
 • Kávový pod E.S.E. je porcovaná káva připravená z pražené, mleté kávy s odměřenou gramáží pro přípravu espressa. Množství kávy, stupeň mletí a komprese do podu je přesně definováno standardy, které zaručují použití podu v libovolném typu E.S.E. kávovaru.

Dělení:

Kávové kapsle a pody:

Pody

Kávové pody (často také označované jako kávové kapsle, ačkoli na rozdíl od kapslí jsou pody papírové, nikoli plastové) různých značek, které jsou určené speciálně do kávovarů se systémem E.S.E jsou o něco menší v průměru a vyšší než Senseo pody. Díky speciální ochranné atmosféře, do níž jsou pody balené, káva neztrácí aroma, a kávové kapsle tak snesou i delší skladování.

Nespresso

Definice:

Veškerá káva Nespresso je pražená, mletá a zapouzdřená v jedné ze tří továren ve Švýcarsku (Avenches, Orbe & Romont), ale společnost prodává svůj systém strojů a kapslí po celém světě.

Původ:

V roce 1976 Eric Favre, zaměstnanec Nestlé, vynalezl, patentoval a uvedl systém Nespresso na obchodní trh ve Švýcarsku, zpočátku bez velkého úspěchu. Společnost Nespresso poprvé otestovala svůj nový koncept v Japonsku v roce 1986 a ve stejném roce ho představila zákazníkům ve Švýcarsku, Francii, Itálii a Japonsku.

Využití:

Nespresso patří k nejrozšířenějším kapslovým systémů u nás. Vlastníte-li kávovar Nespresso můžete si vybrat ze široké nabídky originálních kávových kapslí Nespresso a nebo vyzkoušet některou ze zajímavých alternativ v podobě kapslí od jiných dodavatelů kávy.

i

Narozdíl od některých jiných kapslových systémů lze totiž v kávovarech Nespresso použít kávové kapsle jiných výrobců.

Dolce Gusto

Definice:

Kávové kapsle pro Dolce Gusto už dlouhou dobu nevyrábí pouze jejich původní výrobce Nescafé. Díky jejich oblibě existují po celém světě firmy produkující alternativní kávové kapsle, které však do všech Dolce Gusto kávovarů perfektně sedí a bezproblémově fungují.

Využití:

Systém kapslí NESCAFÉ Dolce Gusto je navržen tak, aby byl každý šálek kávy, jenž si připravíte, čerstvý a obsahoval pouze tu nejlepší praženou mletou kávu Arabica. V nabídce je široká nabídka příchutí - Dolce Gusto uspokojí úplně každého. Kávové kapsle Dolce Gusto vynikají zejména velice jednoduchou a čistou přípravou. Prostě vložíte kávovou kapsli do přístroje dolce Gusto, zmáčkente tlačítko a je to. Díky unikátnímu systému zahřívání vody průtokem není potřeba pro lahodnou kávu Dolce Gusto vodu předehřívat, dokonce tím odpadá i řada problémů s vodním kamenem.

Tassimo

Definice:

Systém horkých nápojů Tassimo je spotřebitelský kávový systém na jedno podávání, který připravuje porce espressa, čaje, horké čokolády a různých dalších kávových nápojů, zejména těch, které zahrnují mléko, jako je latte nebo cappuccino. Kávovar Tassimo neohřívá zbytečně velký zásobník vody. Díky bleskově rychlému úspornému průtokovému ohřívači připraví jen tolik vody, kolik je potřeba na výrobu jednoho lahodného šálku. Technologie Tassimo tak šetří Vaši kapsu i životní prostředí.

Využití:

Ptáte se, jak kávovar Tassimo pozná, jakou chcete kávu? Kolik vody, jakou teplotu a jaký čas napaření? Kávové kapsle Tassimo mu to řekne sama - čárovým kódem. Stačí tedy vložit kapsli Tassimo, zmáčknout jedno tlačítko a horký lahodný nápoj je na cestě. Správně Vás napadlo, že zelený čaj například potřebuje jinou teplotu, než čerstvé Ristretto. Nemějte obavy, kávovar Tassimo bude mít dostatek informací z čárového kódu kávové kapsle a teplotu vody nastaví správně.

Cafissimo

Definice:

i

S kapslemi Cafissimo okusíte vynikající kávu z jedinečných kávových oblastí. Na výrobu každé z vakuově uzavřených kapslí této kávy Caffè Crema jsou používána nejlepší zrnka Tchibo Arabica.

Spolu s jemnou sametovou pěnou si vychutnejte plnou smyslnost kávy Caffè Crema ze 100% kávových zrn Tchibo Arabica. Káva Caffè Crema jemná je teď ještě lahodnější, a to díky vylepšené receptuře. Káva s lehkým ovocným tónem a jemným základem, zušlechtěná šetrným odděleným pražením Tchibo.

Využití:

Díky snadnému a rychlému ovládání si můžete vychutnat kávu na profesionální úrovni každý den. Podobně jako je tomu u ostatních kapslových systémů, kávové kapsle jsou hermeticky uzavřeny a umožňují vychutnat si dokonalou vůni a chuť kávy. Nyní už však nejste odkázáni na použití pouze kapslí Tchibo. Kávovary Cafissimo jsou plně kompatibilní se systémem italského výrobce Caffitaly. Stejně jako ostatní výrobci kávy nabízí širokou škálu kapslí nejrůznějších chutí, včetně kávových kapslí připravených z fair trade kávy.

Původ:

Kávové kapsle a pody:

Eric Favre na začátku své inženýrské kariéry konstatoval důležitost vynalézt něco, co by se mohlo prodávat. V roce 1975 zahájil svou kariéru ve švýcarské centrále Nestlé. To mu umožnilo zůstat v kontaktu nejen s výzkumnými a vývojovými činnostmi společnosti, ale také s prodejem, marketingem a výrobou. „Espresso je vyrobeno ze směsi vzduchu, vody a kávového oleje. Je to velmi jednoduché, ale nikdo o tom nikdy nepřemýšlel. Ve skutečnosti jsem tobolku nevynalezl. Přišel jsem s recepturou a to je mnohem důležitější“, - řekl Favre. Pan Favre začal prosazovat svůj koncept a začal pracovat na vytvoření „výfukové komory, ve které jsou soustředěny všechny chutě“. Brzy přišel s kávovou kapslí, která zpočátku připomínala klobouk na brusle, a později se stala moderním vzhledem. Po obdržení patentu na svou původní kávovou kapsli v roce 1976, před více než 30 lety, pan Favre pokračoval v inovacích a zdokonalování svého vynálezu. Jeho původní tobolka, komercializovaná do roku 1994, vážila 3 gramy; ale samotný filtr vážil 2 gramy a byl většinou vyroben z hliníku. Inspirován architekturou 2000 ročního mostu v Itálii, navrhl novou kapsli, která vytvoří filtr, když se zhroutí pod tlakem. Kávové kapsle, nebo spíše metoda extrakce použitá v nové kapsli, eliminuje potřebu filtru uvnitř kávové kapsle.

Využití:

Kávové kapsle

Při výběru kávových kapslí narazíte na to, že se liší množství kávy obsažené v jednotlivých kapslích. Standardně bývá v jedné kávové kapsli mezi 5 až 8 gramy kávy. Množství kávy je uvedeno jako souhrnné číslo na balení. Na množství kávy se zaměřte v případech, kdy chcete připravovat nápoje s větším množstvím vody, než je standardně zvykem.

Kávový pod

Jádrem E.S.E. kávovaru je extrakční komora pro kávový pod, kde pod vysokým tlakem vody, podobně jako u klasických kávovarů na mletou kávu, vzniká espresso. Díky speciální ochranné atmosféře, do níž jsou E.S.E. pody baleny, nedochází i při delším skladování ke ztrátě aroma a káva v podech zůstává dlouhou dobu čerstvá. Jednoduchá a rychlá příprava.

i

Správné množství kávy v kávovém podu brání chybnému dávkování. Minimum odpadu a nečistot. Dávkovaná káva hermeticky uzavřená v podu zamezuje rozsypání mleté kávy při plnění do dávkovačů a zamezuje znečištění při ruční manipulaci.

Zajímavosti:

Ledové kokosové Espresso

Přísady:

 • 1–2 kostky ledu
 • 1 kávová kapsle Espresso White Choc & Coconut (40 ml)
 • 70 ml mléka
 • Podle chuti: kokosový sirup
 • Na ozdobení: hoblinky kokosu

Příprava:

 1. Do šálku na kávu dejte kostky ledu.
 2. Poté do sklenice spařte 1 kapsli Espresso White Choc & Coconut (40 ml).
 3. Napěňte studené mléko pomocí svého napěňovače mléka Cafissimo.
 4. Mléčnou pěnu opatrně nalijte na espresso.
 5. V případě potřeby přidejte kokosový sirup.
 6. Hotovou kávu ozdobte hoblinkami kokosu a kouskem ananasu.

Ledová Malinová káva s ginem

Přísady:

 • 3–4 kostky ledu
 • 1 kávová kapsle Espresso White Choc & Raspberry (40 ml)
 • 4 cl ginu
 • Tonic
 • Mražené maliny
 • Na ozdobení: čerstvé maliny a brčko

Příprava:

 1. Do sklenice na koktejl nebo latte macchiato dejte kostky ledu a mražené maliny.
 2. Přes kostky ledu spařte 1 kapsli Espresso White Choc & Raspberry (40 ml).
 3. Přidejte gin.
 4. Do sklenice nalijte podle chuti tonic.
 5. Hotovou kávu ozdobte čerstvými malinami a brčkem.
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 111

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 111

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr