Krémový likér

Definice:

Likér je sladký alkoholický nápoj, často ochucený ovocem, bylinkami, kořením či jinými plody a někdy smetanou. Slovo likér pochází z latinského liquifacere, což znamená rozpustit. To odkazuje na rozpouštění chuťových složek v alkoholu při přípravě likéru. Likéry většinou nejsou stařené po dlouhou dobu, ale mohou při výrobě nějakou dobu „stát“, aby se jejich složky správně spojily. Likéry jsou stupňovitostí alkoholu někde mezi dezertními víny a destiláty. Většinou mají mezi 20–40 % alkoholu, ale některé mají i přes 50 %. Cukru mají likéry od 100 g/l. Bylinné alkoholické nápoje s obsahem cukru do 100 g/l se nazývají hořké lihoviny. Lihoviny s obsahem cukru nad 250 g/l lze označit jako krém

Krémový likér (nelze zaměňovat s crème likéru ) je likér, který obsahuje mléčné smetany a obecně aromatický alkohol mezi jeho složek.

Původ:

Baileys je první a nejprodávanější irský krémový likér. Řadí se k oblíbeným typem alkoholu pro ženy, ale pochutnají si na něm i páni. Co stojí za značkou Baileys a proč je tento likér takový vyhledávaný?

Historie značky Baileys (krémový likér)

Příběh likéru Baileys začal v roce 1974 v Dublinu. David Dand, nyní známý jako Kmotr Baileys, snil o vytvoření něčeho nového. Inovativního a luxusního likéru. Ve společnosti svého týmu vášnivých odborníků začal vytvářet receptury Baileys. Lahodnou směs dvou nejchutnějších irských ingrediencí. Bohatého mléčného krému a kvalitní whiskey.

Tři roky studií a pokusů udělaly své. Dokázali dokonale smíchat tyto dvě ingredience a vytvořili tak jedinečnou tekutinu, kterou dodnes milují lidé po celém světě. Byl prvním krémovým likérem na světě. Dodnes se Baileys prodává ve více než 150 zemích světa.

Proces výroby Baileys

Baileys je jedinečnou kombinací krému špičkové kvality a třikrát destilované whiskey a dalších tajných přísad. Je to to nejlepší z Irska v jedné láhvi. Krém, který se používá při výrobě Baileys, je dodáván malými místními rodinnými farmami. Tento čerstvý lahodný krém je vyráběn speciálně pro společnost Baileys. Krávy, známé jako Baileys dámy, tráví skoro celý rok na zelených polích Irska a užívají si čerstvý irský vzduch.

Jemný krém však nestačí. Aby byl Baileys takové kvality, jak ho známe, přidávají do něj stejně kvalitní ingredience. Kombinují ho s whiskey světové třídy z lihovarů po celém Irsku. Vanilkové lusky a kakaové boby přidávají tomuto likéru výraznou charakteristickou vůni a chuť.

Využití:

Sladké dezerty s krémovým likérem

Kdo by si nepochutnal na dezertu s čokoládou, kakaem či karamelem? Inspirujte se smyslnými recepty se krémovým likérem Baileys Original, který pokrmům dodá jedinečnou chuť.  

Za osobitou chutí krémového likéru - Baileys stojí tradiční receptura s kvalitními surovinami, jako pravá irská whiskey, čerstvá smetana a kakaové boby. Pro svou jemnou sladkou chuť je likér skvělý k popíjení na ledu, ale často se kombinuje s kávou, přidává do míchaných koktejlů, nebo je vhodný pro tónování chutí v různých pokrmech. A protože podzimní sychravé dny jsou nenávratně tady, připravili jsme pro vás sladké recepty, z nichž si určitě vyberete svého favorita, který vám je zpříjemní.

Brownies pro zlepšení nálady

Ingredience:

150 g másla

1 hrnek cukru krupice

¾ hrnku kakaa

1 lžičku vanilkového aroma

2/3 hrnku hladké mouky

½ hrnku krémového likéru (Baileys Original)

3 vejce

V hrnci nechte pomalu rozehřát máslo. Přidejte cukr, kakao, pár kapek vanilkového aroma a důkladně vymíchejte do hladka.

Přidejte mouku, likér Baileys a tři vejce. Stáhněte plamen a opět vymíchejte.

Vyložit plech pečícím papírem a směs na něj přelijte.

Pečeme zhruba 30 minut na 160 °C.

Po vychladnutí nakrájejte těsto na obdélníky a servírujte stylově s kopečkem vanilkové zmrzliny.

Zajímavosti:

Firma Baileys, která je proslulá svými krémoví likéry, představila zbrusu nový alkoholický nápoj Baileys Almande™ vyrobený z mandlového mléka, který je vhodný pro vegany i pro lidi z bezlepkovou dietou.

Zobrazení Mřížka Seznam

2 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

2 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr