Vína nealko

Definice:

Nealkoholické víno, správný termín dle právní normy je „odalkoholizované“. Je víno bez alkoholu, lépe řečeno obsah skutečného alkoholu musí být do 0,5% v hotovém výrobku. Základem je přírodní víno, ze kterého se pomocí technologického zařízení odebere alkohol.

Původ:

Nealkoholická vína vznikala již v roce 1908, kdy začaly vznikat první patenty. Naši němečtí sousedé si užívali exkluzivní chuť nealkoholických nápojů a jejich plné chuti, které nealkoholické víno přirozeně nabízí. Největší popularitu vína zažívala během dvacátých a třicátých let 20. století. Následně jeho sláva pohasla a do povědomí lidí se pomalu znovu dostává až v posledních letech. Během uplynulé doby ušla nealkoholická vína dlouhou cestu a prošla také množstvím nových technologií a způsobů zpracování. V současné době si mnoho lidí hlídá zdravý jídelníček nebo nemůže konzumovat alkoholické nápoje a proto spoléhají na alternativu v podobě nealkoholických vín.

Využití:

Nealkoholická vína jsou vynikajícím zpestřením a doplňkem mezi nealkoholickými nápoji. Ocení je nejen ženy v horkých letních dnech jako skvělé osvěžení, ale i lidé, kteří touží to konzumaci vína, ale zároveň nechtějí přijít o řidičský průkaz. Vinaři přiznávají, že nealkoholické víno má totožný buket jako klasické víno s obsahem alkoholu.

Zajímavosti:

Proces, který odstraňuje z vína alkohol, zachová maximální chuť i aroma klasického alkoholického vína! Neochudí vás tedy o zážitek z konzumace kvalitních vín.

Obecně je známo, že je konzumace přiměřeného množství vína zdraví prospěšná. Moderní výzkumy dokazují pozitivní vliv vína na zdraví člověka, jeho hladinu cholesterolu a kvalitu cévního systému. Víno snižuje riziko vzniku infarktů, kornatění cév i mozkových příhod. Nealkoholická vína stejně jako klasická vína obsahují tolik opěvované antioxidanty, fenoly a množství dalších zdraví prospěšných látek. Nespornou výhodou odalkoholizovaného vína je nižší množství kalorií. Obsahuje až o 2/3 méně kalorií než běžné víno. Přísná dieta hned získá jiný rozměr a rozhodně bude její dodržování příjemnější!

Zobrazení Mřížka Seznam

1 položka

na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

1 položka

na stránce
Nastavit sestupný směr