Kojenecká voda

Definice:

Kojenecká voda je balená voda, která nesmí být v žádném případě a žádným způsobem (s výjimkou UV záření) upravována. Pochází z chráněného podzemního zdroje. Kojenecká voda je jen slabě mineralizovaná (do 500 mg/l), co nejméně sycená CO2 a pH nesmí být nižší než hodnota 5. Etiketa nese označení Kojenecká voda a údaje o základním složení a expiraci.

Na obale kojenecké vody musí být povinně uvedeny tyto údaje:

  • obsah rozpuštěných pevných látek – minerálií (vápník, hořčík, sodík, draslík atp.);
  • v případě, že je sycená oxidem uhličitým, musí být označena „kojenecká voda sycená“ s uvedením obsahu oxidu uhličitého;
  • „ošetřeno UV zářením“, pokud byl tento způsob úpravy použitý.

Původ:

i

Kojenecká voda pochází z chráněného podzemního zdroje. Zdroje kojeneckých vod jsou schvalovány vodoprávním úřadem.

Využití:

Je vhodná k přípravě kojenecké stravy i k trvalému pití pro všechny. Kojenecká voda je vhodná pro dlouhodobé pití dětí a dospělých, také i pro kardiaky, pro přípravu kojenecké stravy. Ne jeden litr má nejvíce 500 mg minerálních látek a méně než 10 mg dusičnanů, méně než 20 mg sodíků.

Zajímavosti:

Kojenecká voda ze zákona garantuje nízký obsah dusičnanů a také splnění dalších přísných kvalitativních kritérií. Kojenecká voda je určena pro naše nejmenší. Aby jim prospívala a v žádném případě je neohrožovala, vztahují se na ni ty nejpřísnější požadavky a limity jednotlivých látek jsou stanoveny s ohledem na citlivý věk. Nesmí být upravována, pouze ozářena ÚV paprsky.

Zobrazení Mřížka Seznam

6 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

6 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr