Neperlivé

Definice:

Nejdůležitější složkou pitného režimu tak zůstává klasická voda. I tu ale můžeme dostat v různých podobách – perlivá a neperlivá minerální voda. Ať už si vodu dopřejete čistou nebo s bublinkami, hydratovat vás zvládne stejně. Jediný problém může být v tom, že sycená voda vám dříve navodí pocit plnosti a uhašení žízně a můžete jí tak vypít méně, než kdybyste sáhli po neperlivé vodě.

Využití:

i

Je lepší se perlivé vodě vyhnout, a to po cvičení nebo jiné fyzické námaze, kdy je tělo dehydrované. Tehdy je důležité dodat mu tekutiny včas a v dostatečném množství a už zmiňovaný rychlý pocit sytosti ze sycené vody proto může být problém. V takových případech je také lepší vybrat variantu neperlivé vody.

Neperlivá voda a vína:

  • Bílá vína, která zrála v sudech. Tento druh vín je výtečné kombinovat s neperlivými vodami Evian, Acqua Panna a Vittel díky lehkosti a jemnému tónu.
  • Růžová vína. Pokud jsou mladá, čerstvá a lehká, skvěle se mísí s neperlivými vodami, a jestliže obsahují vyšší podíl alkoholu, pak s perlivými vodami.
  • Mladá červená vína typu beaujolais. Doplňují se skvěle jak s neperlivými vodami, tak s perlivými.
  • Aromatická sladká šumivá vína. Tato vína obvykle podáváme s dezerty kvůli jejich lehké a živé chuti. Ideálně je doplníme neperlivou vodou Acqua Panna, Vittel a Perrier.
  • Klasická šumivá vína a šampaňské bez ročníku. Tato vína musí exkluzivně doprovázet neperlivé vody typu Vittel, Evian, Acqua Panna, protože vyzařují elegantní aroma a nabízejí perfektně vyvážené spektrum chutí.
  • Známková červená vína. Pokud jsou tato vína konzumována samostatně a ne během jídla, pak by je měla doprovázet neperlivá voda, aby zvýraznila krásný dlouhý efekt na patře a umožnila nám tím vychutnat každý doušek.

Zajímavosti:

Neperlivé vody (Evian) se svou sametovou lehkostí nejsou vhodné pro plná vína výrazné chuti, která by pohltila jemnou delikátnost tohoto druhu vody, ale naopak se výtečně doplňují s jemným nasládlým lahodným vínem s mírnějším procentem obsahu alkoholu.

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 37

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 37

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr