Sardinky

Definice:

Termíny sardinek a sardinky nejsou přesné, a to, co je míněno, závisí na oblasti. Spojené království je Sea Fish Industry Authority, například klasifikuje sardinky jsou mladí sardinky. Jedním kritériem navrhuje ryby kratší délku než 6 palců (15 cm) jsou sardinky. FAO / WHO normy Codex pro konzervované sardinky uvádí 21 druhů, které mohou být klasifikovány jako sardinky; FishBase, komplexní databáze informací o rybách, požaduje nejméně šest druhů „sardinky“, více než tucet jen „sardinky“ a mnoho dalších se dvěma základními názvy kvalifikované různými adjektivy.

Původ:

Na svátek svatého Antonína voní v Lisabonu v Portugalsku sardinky všude. Pokud byste se tam nedostali, s náhradním řešením přišel již geniální Napoleon. Pochopil, že konzervace některých rychle se kazících potravin je nutná, a tak vznikly první sardinky nakládané do oleje nebo rajčatové šťávy.

Využití:

Zkuste sardinky jednoduše zapéct na toast.

Sardinky bez oleje můžete jednoduše položit na ranní toast, posypat strouhaným sýrem ementálského typu a zapéci v rozehřáté troubě. Rychlou večeři připravíte na pánvi, stačí rozehřát olivový olej a osmahnout na něm cibulku a česnek, pak přidat sardinky v rajčatové šťávě a důkladně prohřát. Podávejte k oblíbeným, nejlépe celozrnným, těstovinám.

Zajímavosti:

Úzká balení sardinek v plechovce vedlo k jejich metaforické užívání názvu v popisu každé situaci, kdy lidé nebo objekty jsou přeplněné společně, například v autobuse nebo klubu. To byl také použit jako název dětské hry, kde jedna osoba kůže a každá další osoba, která najde skryté jeden zabalí do stejného prostoru jen jeden, dokud není vynechán, kdo se stane ten příští skrýt.

Zobrazení Mřížka Seznam

19 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

19 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr