Čokoládové vajíčka a figurky

Definice:

Čokoládová vajíčka a figurky to je skvělý dárek pro děti a dospělé. V západní Evropě a USA je rozšířená tradice na Velikonoce hledání čokoládových vajíček po domě nebo zahradě. O co jde? Rodiče obvykle rozmístí čokoládová velikonoční vajíčka v domě nebo na zahradě a děti mají za úkol je najít a posbírat. Také čokoládové figurky doporučujeme použít jako ozdobu na stromeček, dekoraci dortu a dalších dárků.

Původ:

Nejpopulárnější dárek na Velikonoce jsou vejce čokoládová. Ta mají svůj původ na francouzském královském dvoře Krále Slunce, Ludvíka XIV, milovníka veškerého dostupného luxusu. Z Francie se tradice pomalu rozšířila do celé Evropy. Dnešní podobu získalo čokoládové vejce až koncem osmnáctého století s rozvojem technologie zpracování kakaových bobů a výroby čokolády.

i

Tradice darování vajíček a jejich konzumace právě o Velikonocích má svůj původ až v raném středověku. Církev je totiž zakazovala v období půstu jíst. O Velikonocích, kdy je půst ukončen, se nastřádaných vajec lidé zbavovali tak, že se jimi obdarovávali.

Využití:

Velikonoční hledání pokladu

Co budete na hon za pokladem potřebovat?

Vajíčko Kinder Surprise nebo jakékoli jiné duté čokoládové vajíčko, které má uvnitř plastovou nádobku na hračku. Kromě toho si připravte malý kousek papíru, na který nakreslíte mapu zahrady, parku nebo ulice. Na závěr budete potřebovat igelitový sáček nebo malou krabičku, do které vložíte čokoládový poklad. Ten pak ukryjte na místo vyznačené v mapě. Vajíčko Kinder Surprise opatrně vyjměte z obalu. Snažte se při tom obal nijak nepoškodit. Budete ho ještě potřebovat. Jemným tlakem prstů vejce rozpulte. Trik je v tom opatrně tlačit ze dvou protilehlých stran na spoje obou polovin čokoládového vajíčka. Můžete si opatrně vypomoci i nožem. Z plastového vajíčka uprostřed vyjměte hračku a místo ní vložte svou mapu s pokladem. Poloviny čokoládového vajíčka nahřejte třeba nad sirkou a opět je spojte. Papírovým ubrouskem zahlaďte stopy po prstech a vajíčko opět zabalte do původního obalu.

Zajímavosti:

Zajímavosti o Kinder Surprise:

 • Tyhle čokoládová vajíčka nám dělají radost od roku 1972.
 • Jejích vynálezce byl Švýcar Henry Roth – návrhář, který přišel s myšlenkou vytvoření hračky umístěné uvnitř Kinder vajíčka.
 • V zemích s teplým klimatem, čokoládová vajíčka Kinder Surprise s hračkami uvnitř, prodáva Ferrero v méně „tavitelné“ verzi pod názvem Kinder Joy.
 • Vajíčko Kinder se nesmí prodávat na území USA, kde podle federálního zákona z roku 1938 se nesmí vkládat nejedlé předměty do potravin. Za každé čokoládové vajíčko vám hrozí pokuta ve výší $2 500.
 • Za celou svou historii se prodalo více než 30 miliard čokoládových vajíček.
 • K dnešnímu dni, se Kinder Surprise stal populární nejen u dětí, ale i dospělých, kteří sbírají hračky z těchto vajíček. Sběratelství se stalo velice populární. Na online aukčních serverech, cena za vzácnou hračku může překročit i 1 000 eur. V únoru 2007 se na serveru eBay prodala sbírka 90 000 hraček za cenu 30 000 euro.
Zobrazení Mřížka Seznam

13 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr
 1. KITKAT SANTA DÁRK.PLECH. 131g
  Akční cena 129,00 Kč Běžná cena 142,00 Kč
 2. Kit Kat 6 Mini Chocolate Santa 66g
  Akční cena 69,00 Kč Běžná cena 76,00 Kč
Zobrazení Mřížka Seznam

13 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr