Sušenky

Definice:

Sušenka je pečená jedlá svačina připravená z mouky. Sušenka je malý měkký kvašený chléb ve Spojených státech. Na druhé straně je to v Anglii malý a tvrdý sladký a hlavně pečený. To vysvětluje, jak je sušenka známa v USA a Velké Británii. To, co Britové zavádějí jako sušenky, jsou Američané někdy přirovnáváni k crackerům. Sladkým sušenkám se říká všude jinak. V sousedním Německu je nazývají Kekse, Britové a Australané biscuits, Italové biscotti a Španělé galettas. Český název sušenka je jasný – suchá placka, ale věděli jste, že název cookies je odvozen z holandského slova koekje, což znamená malý koláček? To anglické biscuit pochází z latinského bis coctum, což znamená dvakrát pečený.

Původ:

i

Jejich původ sahá až do 7 století, ale věděli jste, že původně sloužily k měření teploty v troubě? Ano přesně tak, původní význam sušenek byla zkouška teploty trouby, při pečení korpusů na koláče a dorty. Na světlo světa se podívali již v 7 století v Persii. Peršané znali cukr a uměli s ním zacházet.

Využití:

Oreo truffles

Na přípravu budete potřebovat:

  • 28-30 Oreo sušenek nebo jiné čokoládové sušenky s podobnou velikostí
  • 226 g krémový sýr
  • 240 g tmavé čokolády
  • 110 – 170 g bílé čokolády (nepovinné)
  • různé posypky, nebo cokoliv co najdete doma na ozdobu

Postup přípravy:

Rozdrťte sušenky a smíchejte je s krémovým sýrem. Z těsta vytvarujete malé kuličky a poskládejte je na talíř nebo plech s pečícím papírem. Dejte je do mrazáku na cca 15-20 minut. Rozpusťte tmavou čokoládu v rendlíku nebo v mikrovlnné troubě. Použijte vidličku nebo špejli k namočení vychlazených koulí v roztavené čokoládě. Očokoládované lanýže dejte zpátky na talíř/plech a okamžitě zdobte posypkami. Volitelnou možností je zdobení roztavenou bílou čokoládou. Tu můžete rozpustit a pomocí vidličky s ní lanýže pocákat. Pro urychlení procesu tuhnutí dejte ozdobené lanýže znovu do mrazničky. Oreo čokoládové lanýže můžete servírovat v malých papírových košíčcích.

Zajímavosti:

Sušenky štěstí (nebo také koláčky štěstí, sušenky osudu či dokonce věštecké sušenky štěstí) jsou malé, křehké sušenky, které v sobě ukrývají lístek se vzkazem v podobě citátu, přání, poselství, milostného vzkazu či šťastných čísel. Ve světě jsou tyto sušenky známé jako fortune cookies. Koláčky štěstí jsou často podávány jako dezert v čínských restauracích ve Spojených státech. Koláčky štěstí nejsou původně z Číny. Koláčky štěstí pravděpodobně pochází z Kalifornie, kde byly popularizovany na počátku 20 století.

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 230

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 230

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr