Filtrace

O produktu:


Filtrace představuje zbavení vody v bazénu mechanických nečistot jako je pyl, prach, listí a podobně. Vhodně navržený filtrační systém by měl celý objem bazénu přefiltrovat za 3–4 hodiny. Filtrace bazénové vody může být buď písková, nebo kartušová. Filtrace pomocí písku je nejpoužívanějším způsobem filtrování. Dochází k filtrace přes křemičitý písek, který zachytí i velmi malé nečistoty. Funguje na principu, kdy je voda z bazénu nasávána vrchním sáním (tzv. skimmerem).

i

Skimmer neboli hladinový sběrač nečistot je nádoba z plastu či nerezu, která slouží k odvodu znečištěné bazénové vody do filtrace. Skimmer může být zabudovaný ve stěně bazénu nebo volně zavěšený na stěně bazénu (u nadzemních bazénů)

Následně projde filtrem, kde je zbavena mechanických nečistot, a pomocí cirkulačních (vratných) trysek se vrací do bazénu. Skimmer i cirkulační trysky by měly být správně umístěné, aby docházelo k optimálnímu promíchání vody v bazénu. Dalším typem filtrace je kartušová filtrace. Ta funguje na bázi kartušové papírové vložky přes kterou proudí voda. Vložka potom zachytí nečistoty. Tento způsob filtrace je vhodný pouze do malých bazénů, protože vložku musíme často měnit či prát, neboť se nečistotami velmi rychle zanáší.


Původ:


Doklad o prvním bazénu pochází z doby 5000 let před naším letopočtem. Najdeme ho v oblasti Mohenjo-daro v Palestině. Jeho úctyhodné rozměry 12 metrů na délku, 7 metrů na šířku a 2,4 metrů na výšku indikují vyspělost tehdejší civilizace. Bazény znali i staří Řekové a Římani. Ti využívali bazény nejen k plavání, ale i k náboženským účelům. O tom, že se plavání těšilo velké oblibě, vypovídá i fakt, že v roce 500 před naším letopočtem byla v Řecku založena plavecká škola pro malé děti. Další využití bazénu bylo pro vojenské účely. Vojáci se tak trénovali pro případnou válku. V Čechách si lidé už od 12. století léčili pohybové ústrojí v Benediktinském klášteře, který se nachází v Teplicích. Jeden z nejstarších bazénů, který i nadále funguje, je Volyňská plovárna, která byla postavena v letech 1939-1941.

Zajímavosti:


Zajímavou možností, jak udržovat vodu v bazénu stále čistou představuje solnička Hidrolife. Nejprve do vody nasypete požadované množství soli, ze které následně elektrický proud o bezpečném napětí vytvoří kyselinu chlornou. Kyselina chlorná je pak základem dezinfekce bazénové vody. Při tomto procesu vznikají další účinné sanitační látky jako je kyslík a ozon.

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 86

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 86

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr