Osazení bazénu

O productu:

Osazení bazénu vlastně znamená příslušenství, které je potřebné pro každý bazén. Pakliže jste vlastníkem zahradního bazénu nebo uvažujete o jeho koupi, budete muset vybírat i osazení bazénu. Abyste si mohli dosyta užít vodní radovánky, je zapotřebí vybavit svůj bazén tím správným příslušenstvím. Mezi osazení bazénu patří například trysky, podlahové výpusti, skimmery, osvětlení bazénu, vodoinstalační materiál, různé tmely, UV lampy (ty jsou vhodné zejména do menších bazénů), bazénové protiproudy, rozličné přípravky na úpravu bazénové vody, solinátory a mnohé další. Pro snadný vstup do bazénu se hodí schůdky. Pro osazení bazénu je velmi důležitý materiál, ze kterého je osazení vyrobeno. V současnosti se nejvíce používá bílý ABS materiál. Tento materiál se skvěle osvědčil, protože dobře odolává styku s bazénovou vodou. Díky tomu také osazení bazénu značně prodlužuje životnost. Dobrým tipem je kupovat osazení bazénu od jedné společnosti, aby jednotlivé části na sebe navazovaly.

Dělení:

Do osazení bazénu spadá mnoho různých komponentů. Mezi ty nejčastější, které by neměly chybět v žádném bazénu, jsou trysky a podlahové výpusti.

 • Trysky

  Trysky do bazénu jsou velmi účinným pomocníkem. Zajišťují cirkulaci vody v bazénu. Vratné trysky vrací vyčištěnou vodu z filtrace zpátky do bazénu. Aby voda v bazénu rovnoměrně cirkulovala, měly by trysky vracet vodu dvacet až třicet centimetrů pod úroveň hladiny. Z tohoto důvodu je velmi důležité, kam vratné trysky ústí. Umístěné jsou obvykle ve stěně bazénu. Některé bazénové trysky se umísťují na dno bazénu. Moderní trysky obsahují směrovatelnou kuličku a kontramatku. Díky tomu dokážete nastavit proud vody tím správným směrem.

 • Podlahové výpusti

  Tradiční a spolehlivý odtoky vody zajistí podlahové výpusti. Právě díky výpusti vypustíte vodu z bazénu. Vodu můžete vypustit celou, nebo nechat jen částečné množství. Podlahové výpusti oceníte například v zimě, kdy chystáte bazén na zazimování. Vodu v bazénu ale můžete vypouštět i z jiných důvodů. Například, když se chystáte svůj bazén vyčistit. Největší výhodou podlahové výpusti je fakt, že se jedná o nejjednodušší způsob, jak vodu z bazénu vypustit. Další velkou výhodu představuje, že podlahové výpusti jsou schopné vypustit vodu v bazénu do posledního milimetru.

 • Původ:

  Mezi osazení bazénu se řadí i UV lampy pro dezinfekci vody. Nejedná se o nápad nijak nový. Už v roce 1877 byly objeveny germicidní vlastnosti slunečního světla. Od té doby se jen čekalo, kdy bude mít nový objev praktické využití. Ultrafialové světlo používal v boji proti tuberkulóze Niels Fensen. Za svou činnost byl v roce 1903 odměněn Nobelovou cenou. Frensen své pokusy však ještě neprováděl ve vodě. První systém dezinfekce pitné vody se otevřel ve Francii. Konkrétně to bylo roku 1910 a místem byla Marseilles. Další vývoj přišel ve 30. letech dvacátého století. Objevily se první trubkové lampy. Ty umožnily snadnější aplikaci a konfiguraci při úpravě vody. První skutečně významný výzkum v oblasti UV dezinfekce přišel v letech padesátých. Od šedesátých let až do současnosti se UV záření používá k dezinfekci vody. Logicky se tak UV lampy dostaly mezi osazení bazénu.

  Zajímavosti:

  i

  Pandemie koronaviru covid-19 zasáhla celý svět a všichni proti této nákaze bojují. Například v Japonsku vymysleli UV lampu, která prý zabíjí covid, ale neškodí lidskému zdraví. Je obecně známý fakt, že UV lampy se používají k usmrcení virů a buněk. Své uplatnění tak našly zejména ve zdravotnictví a potravinářství. Jenže standardně vyráběnými lampami nelze přímo ozařovat lidi, protože mohou způsobovat rakovinu kůže nebo poškodit oči. V tom je výrobek japonské firmy Ushio unikátní. Na rozdíl od běžně užívané UV lampy produkuje kratší paprsky a lidské zdraví proto neohrožuje. Podle odborníků sice nejde o kdovíjaký průlom, ale je to zajímavá záležitost, díky které by se mohly nemocniční sály dezinfikovat třeba po každém pacientovi.

  Zobrazení Mřížka Seznam

  Produkty 1-24 z 75

  Stránka
  na stránce
  Nastavit sestupný směr
  Zobrazení Mřížka Seznam

  Produkty 1-24 z 75

  Stránka
  na stránce
  Nastavit sestupný směr