Infrasauny

O produktu:


Infrasauny díky infrapanelům prohřívá lidský organismus. Jedná se o dřevěnou kabinu, která se podobá sauně. Infrasauny jsou též známé jako infrakabiny. Proceduru v infrakabině lze absolvovat před sportovní, rehabilitační či regenerační aktivitou, před kosmetickým ošetřením pleti nebo před pobytem v chladném prostředí. Infrasauny fungují na základě principu vyzařování infračervených paprsků. Dlouhovlnné infračervené záření proniká rovnou do tělových tkání, přičemž je schopno proniknout až více než 4 centimetry do hloubky. Tělo není nijak zatěžováno, protože celý proces proběhne zcela přirozeně. Svaly se uvolňují a zklidňují.

i

Infrasauna má energii nastavenou tak, aby se co nejvíce vyrovnala energii vyzařované lidským tělem

Při pobytu v infrasauně je lidské tělo vystaveno teplotám 45 – 60°C. Proto je produkování potu v infrasaunách až třikrát vyšší. Infrasauny používají infračervené záření pomocí speciálních keramických zářičů. Infračervené záření proniká hluboko do svalové tkáně a prohřívá ji. Do lidského těla se přitom vstřebá osmdesát až devadesát procent záření. Sauny dělíme podle účelu na individuální a skupinové. Účinnost různých druhů závisí na zvolené technologii infrazářičů.

 

Původ:


Historie sauny se datuje do let 965 a 966, kdy člen poselstva kalifa al-Hakama, Ibráhím ibn Jákúb popsal saunu Slovanům včetně Čechů. Ibn Jákúb viděl zvláštní dřevěné budky, které byly vycpány mechem. V rohu byla postavena kamna, nad nimiž vyčníval otvor ve stropě pro odcházející dým. Uvnitř byly nádrže s vodou, kterou se rozpálená kamna polévala. Saunující se lidé rozháněly v sauně vzduch pomocí věchýtek trávy

i

Víte, že slovo "sauna pochází z Finstiny?

. Alternativou je záznam mnicha Kristiána, který ve svém spisu Život a umučení svatého Václava, posal o existenci saun. Zde psal, že vůdce vrahů byl nalezen ležící v parní lázni, nazývané stuba, jizba. První zmínky o saunách máme z 11. a 12. století. Ve středověku byla parní lázeň vcelku oblíbená v celé Evropě, ale přesto se v 16. století Klaus Magnus zmiňuje, že nikde není parní lázeň tak důležitá jako v severní Evropě. Sauna sloužila nejenom jako ozdravný prostředek, ale též jako místo setkávání.

 

Zajímavosti:


Infrasauny mají blahodárný vliv na naše zdraví. Posiluje imunitní systém, uvolňuje dýchací cesty, vylepšuje nespavost, akné, ekzém, bolesti v krku a onemocnění uší. Ocení ji alergici, astmatici, kardiaci a lidé, kteří mají problémy s krevním tlakem.

i

i

Obyčejnou saunu by tito lidé používat neměli

Dále umí infrasauna uvolnit namožené svaly a uleví od bolesti zad.[zdroj?] Úleva přichází také při ztuhlosti kloubů, výronu kotník

 

Zobrazení Mřížka Seznam

1 položka

na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

1 položka

na stránce
Nastavit sestupný směr