Vnitřní

O produktu:


Vnitřní sauny jsou typické tím, že si je lidé pořizují do již hotového domu nebo bytu. Další možností je využít větší či menší rekonstrukce bydlení. Při pořizování vnitřní sauny je nutné mít vždy na paměti, že jsme limitovaní prostorem, kam saunu umístit. Nejvhodnějším prostorem pro umístění sauny v bytě bývá koupelna, zahrada či balkon, samostatná wellness místnost nebo sklep. Zvláště oblíbené místo pro infrasaunu je ložnice.

i

Sauna v bytě může mít stěny ze skla nebo z luxusních dřevin

Původ:


Historie sauny se datuje do let 965 a 966, kdy člen poselstva kalifa al-Hakama, Ibráhím ibn Jákúb popsal saunu Slovanům včetně Čechů. Ibn Jákúb viděl zvláštní dřevěné budky, které byly vycpány mechem. V rohu byla postavena kamna, nad nimiž vyčníval otvor ve stropě pro odcházející dým. Uvnitř byly nádrže s vodou, kterou se rozpálená kamna polévala. Saunující se lidé rozháněly v sauně vzduch pomocí věchýtek trávy. Alternativou je záznam mnicha Kristiána, který ve svém spisu Život a umučení svatého Václava, posal o existenci saun. Zde psal, že vůdce vrahů byl nalezen ležící v parní lázni, nazývané stuba, jizba. První zmínky o saunách máme z 11. a 12. století. Ve středověku byla parní lázeň vcelku oblíbená v celé Evropě, ale přesto se v 16. století Klaus Magnus zmiňuje, že nikde není parní lázeň tak důležitá jako v severní Evropě. Sauna sloužila nejenom jako ozdravný prostředek, ale též jako místo setkávání.

Zajímavosti:


Sauny patří k Finsku stejně jako jezera. Pro Finy je naprosto běžné, že s rozkládacími saunami i cestují. Typické je to například pro finské příslušníky mírových sil OSN. Ti na svých misích nikdy nezapomněli postavit saunový stan. Sauny jsou ve Finsku tak běžné, že je najdete ve většině firem, finských diplomatických misích nebo ve Finském kostle v Londýně

Nelze najít produkty odpovídající výběru.