Aromaterapie pro vířivky

O produktu:


Blahodárné účinky vířivých van jsou všeobecně známé. Ve vířivce můžeme odpočívat a relaxovat. Masážní trysky uleví naším zatuhlým svalům. Abychom účinek vířivé vany znásobili, použijeme aromaterapii. Aromaterapie pomůže nejen při namožených a zatuhnutých svalech, ale i při úzkosti, vyčerpání nebo stresu. Aromaterapie také působí pozitivně při zažívacích potížích nebo nemocech dýchacího ústrojí. V kombinaci s horkou lázní je pak účinek aromaterapie komplexní.

i

Do masážních a vířivek si můžeme, jako například do koupele do vany, přidat vonnou esenc

i Vaše relaxace ve vířivém bazénu bude vždy jiná díky různým druhům aromaterapie. Bylinkové aromaterapeutické esence jako je evandule, eukalypt nebo jasmín se těší mimořádné oblibě a mají prokazatelné léčebné účinky. Speciální esence, které se používají do masážních bazénů neobsahují alkohol, jsou šetrné k akrylátovému povrchu skořepiny a veškeré technologii vířivek a k zejména filtraci. Je důležité, aby esence nezanášely filtr. Esence do vířivých van mají i kosmetický účinek. Do lázně stačí přidat malé množství esence a vaše kůže bude vláčná a hydratovaná.

Původ:


Pojem aromaterapie vznikl ve dvacátém století spojením latinských slov aroma (vůně) a terapie (péče). Samotná aromaterapie je však mnohem starší. Její historie sahá až do doby před šesti tisíci lety. Aromaterapii znali už staří Číňané, Řekové, Římané i Egypťané. Například Egypťané věřili, že určité vůně dokáží aktivovat vyšší vědomí nebo naopak úplně člověka uvolnit. Proto používali květiny při náboženských obřadech. Esenciální oleje pak našly své uplatnění při balzamování. V procesu mumifikace, který měl milovaným zemřelým umožnit posmrtný život, se uplatňovaly oleje z myrhy, kadidla, skořice, cedru a jalovcových bobulí. V Řecku zase Hypokratés jako první vážně studoval účinky esenciálních olejů.. Věřil, že každodenní vonná koupel a aromaterapeutická masáž zajistí uživateli pevné zdraví. Za zakladatele moderní aromaterapie je považován francouzský chemik Rene Maurice Gattefossé kolem roku 1900. Gattefossé si jednoho den v laboratoři ošklivě popálil ruku. Poraněnou končetinu instinktivně zabořil do nejbližší tekutiny, která byla na dohled. Tou tekutinou byla levandule a chemik byl překvapený rychlostí, kterou se poraněná ruka hojila. Rána se nezanítila a dokonce po ní nezůstala ani jizva. Gattefossé vydal v roce 1938 knihu s názvem Aromathérapie: Les Huiles essentielles hormones végétales (zjednodušeně přeloženo do češtiny Gattefossého Aromaterapie). Na Francouzovu práci navázal doktor Jean Valet. Psala se druhá světová válka a Valet pomocí esenciálních olejů léčil raněné vojáky.

Zajímavosti:


Esenciální oleje mohou zasáhnout hluboko do lidské psychiky a dokonale tak člověka uvolnit. Je to dáno tím, že esenciální oleje působí prostřednictvím čichových nervů na limbický systém. Limbický systém je považovaný za jednu z nejprimitivnějších oblastí vědomí

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 43

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 43

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr