Chemie pro vířivky

O produktu.


Chmie do výřivnky by se neměla zamněňovat za chemii, kterou použijeme na vodu do bazénu Důvod je jasný: Vody ve vířivkách mají vyšší teplotu než domácí venkovní bazény.Proto se nedoporučuje přidávání chemie pro vířivky do vody, která je určená pro bazeny a podobně. Platí to jenen pro vířivky a vany.Je to z toho důvodu, že Teplejší voda, která je obvyklá u vířivek, není vhodná pro přípravky bazénové chemie., Hlavně pokud je účinnou složkou aktivní chlor. Aktivní chlor není při vyšších teplotách stabilní. Údržba vody ve vířivce je specifická, není vhodné používat klasickou bazénovou chemii. Hlavním důvodem je to, že voda ve vířivce je mnohem teplejší než v klasických bazénech (nad 30 °C) a kvůli tomu dochází ke snížení účinnosti přípravků pro bazénovou chemii..

i

Vhodná chemie pro vířivky je například přípravek na bázi bromové chemie nebo přípravek na bázi aktivního kyslíku

Neplejší voda snižuje účinnost některých přípravků bazénové chemie, hlavně pokud je účinnou složkou aktivní chlor. Aktivní chlor není při vyšších teplotách stabilní. To zapříčíňuje snižování chemické reakce, Ve správné chemii pro vířivky jsou použity přípravky na bázi bromové chemie nebo přípravky na bázi aktivního kyslíku.Při výběru chemie pro vířivky bychom měli mít na paměti, že se o vodu ve vířivce musíme starat jiným způsobem než o vodu , Údržba vody ve vířivce je specifická, není vhodné používat klasickou bazénovou chemii. Hlavním důvodem je to, že voda ve vířivce je mnohem teplejší než v klasických bazénech (nad 30 °C) a kvůli tomu dochází ke snížení účinnosti přípravků pro bazénovou chemii bazénu. Základem je, aby byla vířivka dokonale čistá.Voda Ve ve vířivce je také v menším objemu než kolik je vody v bazénu a proto je důležitá správná koncentrace chemie pro vířivky. .Jak vidite starat se o vířívé bazeny nepatří mezi nejjednodušší úkony, ale naštěstí vždy máte někoho, na koho se můžete obrátit.

Původ:


Za vířivou vanou včetně chemie pro vířivky stojí italský imigrant v USA Candido Jacuzzi. Ital měl patnácti měsíčního syny, který od narození trpěl revmatoidní artritidou. Jacuzzi pro něj hledal účinnou terapii a napadlo ho léčit toto onemocnění vodními masážemi. V roce 1943 proto sestavil hydromasážní agregát, který se vkládal do vany.

i

Podle Candida Jacuzziho se někdy vířivkám přezdívá jacuzzi

Nasměrováním na jednotlivé tělesné partie se prováděla masáž, která byla velmi účinná. Jacuzziho vynálezu si všimla i zdravotnická zařízení a vířivá vana se brzy dostala do rehabilitačních a zdravotnických center. Hydromasážní terapie sklidila velký úspěch a lidé chtěli vířivou vanu i do domácností. Vynálezci jim vyšli vstříc a v roce 1968 představili první domácí model. O dva roky později se na trhu objevil i první hydromasážní vířivý bazén s ohřevem vody a filtračním systémem. Za desítky let prošly vířivky mnoha vylepšeními. Zdokonalila se technologie a díky tomu jsou dnes účinky hydromasáže na velmi vysoké úrovni Nemaloou měfou k tomu i přspěla stále se zkononalující chemie pro vířivky-

Zajímavosti:


Vířivková chemie najde své uplatnění u vířivých masážních van a podobně Chemie pro vířivky je určená pro úpravu vody v těchto zařízeních. Chemie pro vířivky má svá specifika. Dobře funguje v teplotách vody, které jsou mnohonásobně teplejší nez je běžná bazénová voda. Mezi nejčastější chemii pro vířivky se používá chlór, ale najdeme i zcela bezchlórovou chemii. Bezchlorová chemie má nespornou výhodu v tom, že zejména při vyšších teplotách není voda cítit po chloru. Na druhou stranu Chlorová chemie má rychlejší účinnost. Zejména v případě náhlého zhoršení kvality vody ve vířivce.

Zobrazení Mřížka Seznam

18 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

18 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr