Příslušenství pro vířivé vany

O produktu:


Máte doma již vířivou vanu? Skvělé, teď se stačí rozhlédnout po kvalitním příslušenství pro vířivky. Mezi základní příslušenství pro vířivky bezesporu patří schůdky. Kromě vzhledu (schůdky by měly ladit s vnějším obložením) je důležité, aby měly vhodnou protiskluzovou povrchovou úpravu a dostatečně robustní a stabilní základ. Do základního příslušenství pro vířivky dále patří termokryty. Ty jsou velmi důležité, protože ochrání venkovní vířivky před nečistotami.

i

Termokryt létě zabrání přímému slunečnímu svitu a v zimě sněhu. Vzhledem k tomu, že dokáže snížit odpar vody (tím pádem i tepelné ztráty), sníží energetickou úsporu vaší vířivé vany

U větších vířivek se také hodí zvedák termokrytu pro lepší manipulaci. Dalším oblíbeným příslušenství pro vířivky je osvětlení. Právě správně nasvícená vířivka několikanásobně znásobí efekt nočního koupání. Osvětlení je buď součástí vířivé vany, nebo se pořizuje zvlášť jako příslušenství pro vířivky. Uvnitř vany tak můžete pomocí různě barevných diod vytvořit strhující barevnou show.

 

Původ:


Za vířivou vanou stojí italský imigrant v USA Candido Jacuzzi. Ital měl patnáctiměsíčního syna, který od narození trpěl revmatoidní artritidou. Jacuzzi pro něj hledal účinnou terapii a napadlo ho léčit toto onemocnění vodními masážemi. V roce 1943 proto sestavil hydromasážní agregát, který se vkládal do vany. Podle Candida Jacuzziho se někdy vířivkám přezdívá jacuzzi. Nasměrováním na jednotlivé tělesné partie se prováděla masáž, která byla velmi účinná. Jacuzziho vynálezu si všimla i zdravotnická zařízení a vířivá vana se brzy dostala do rehabilitačních a zdravotnických center. Hydromasážní terapie sklidila velký úspěch a lidé chtěli vířivou vanu i do domácností. Vynálezci jim vyšli vstříc a v roce 1968 představili první domácí model. O dva roky později se na trhu objevil i první hydromasážní vířivý bazén s ohřevem vody a filtračním systémem. Za desítky let prošly vířivky mnoha vylepšeními. Zdokonalila se technologie a díky tomu jsou dnes účinky hydromasáže na velmi vysoké úrovni.

Zajímavosti:


Při pořízení vířivé vany i příslušenství pro vířivky nezapomínejte na pravidelnou údržbu. U vířivky je zapotřeba pravidelně čistit filtry. Hlavní filtry se většinou čistí jednou do měsíce v závislosti na četnosti používání vířivky. Manuál vám ukáže, po jaké době je třeba filtry vyměnit. Péči si také zaslouží obklad vířivky, který se obvykle vyrábí z cedru nebo smrku. To jsou sice dřeviny odolné proti povětrnostním vlivům, nicméně věkem můžou měnit svůj odstín, případně se na nich můžou objevit drobné trhliny nebo závady. Abyste zabránili pronikání nečistot do vířivé vany, používejte termokryt. Na termokryt nic nedávejte, aby nedošlo k protržení.

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 29

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 29

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr