Bazény s konstrukcí

O produktu:


Bazény s konstrukcí jsou opatřeny vysoce odolným rámem, který se vyrábí z kovu nebo oceli. Nosný rám zajišťuje bazénu stabilitu i jednoduchou montáž. Bazény s konstrukcí se liší od nafukovacích bazénů tím, že jejich šířka zůstává po celém obvodu stále stejná. Výhodou bazénů s konstrukcí je fakt, že se na slunci rychle prohřejí a při správné údržbě vydrží řadu let. Před samotnou montáží si pečlivě vytipujte místo, kde bude váš vodní přítel stát. Toto místo je nutné nejprve upravit a zarovnat půdu.

i

Nedoporučuje se stavět bazén na hlínu, neboť by bazén mohl být nerovný a mohlo by dojít k poškození

Při koupi bazénu s konstrukcí si ohlídejte parametry jako je výška a průměr, objem a tvar bazénu nebo použitá filtrace. Bazény s konstrukcí mají nejčastěji průměr od 3 až do 5 metrů. Výška se pohybuje mezi 0,6 do 1,3 metry. Jak vidno, bazény s konstrukcí jsou prostornější než bazény nafukovací. Pro vodní aktivity dospělých se hodí bazény s hloubkou 0,9 a více metrů. Pakliže pořizujete bazén zejména pro děti, stačí vám hloubka nižší. Čtyřčlenná rodina ocení bazény s konstrukcí o průměru tři metry. Větší bazény nad 4,5 metru využije až osm lidí.

Původ:


Doklad o prvním bazénu pochází z doby 5000 let před naším letopočtem. Najdeme ho v oblasti Mohenjo-daro v Palestině. Jeho úctyhodné rozměry 12 metrů na délku, 7 metrů na šířku a 2,4 metrů na výšku indikují vyspělost tehdejší civilizace. Bazény znali i staří Řekové a Římani. Ti využívali bazény nejen k plavání, ale i k náboženským účelům. O tom, že se plavání těšilo velké oblibě, vypovídá i fakt, že v roce 500 před naším letopočtem byla v Řecku založena plavecká škola pro malé děti. Další využití bazénu bylo pro vojenské účely. Vojáci se tak trénovali pro případnou válku. V Čechách si lidé už od 12. století léčili pohybové ústrojí v Benediktinském klášteře, který se nachází v Teplicích. Jeden z nejstarších bazénů, který i nadále funguje, je Volyňská plovárna, která byla postavena v letech 1939-1941.

Zajímavosti:


Aby zůstala voda v bazénu po celou sezonu čistá, používá se bazénová chemie. Tyto přípravky prakticky všechny jsou na bázi chloru. Někteří lidé jsou ale na tento chemický prvek alergičtí. Zarudlé oči, svědění nebo začervenání pokožky naznačuje, že tudy cesta nepovede. A to i přesto, že v zahradním bazénu se vyskytuje o mnoho méně chloru než například v bazénech plaveckých. Naštěstí můžete ošetřit vodu ve svém bazénu i bez přípravků obsahující chlor. Bude vás to ovšem stát více peněz. Na trhu jsou například přípravky na kyslíkové bázi.

i

Část kyslíkových přípravků se nesmí kombinovat s chlorem

Proto je při jejich použití nutné pořídit si celou řadu pro tento způsob údržby vody včetně speciálních testerů na hladinu O2 a pH. Dalšími možnostmi jsou přípravky na bázi bromu nebo soli.

Zobrazení Mřížka Seznam

7 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

7 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr