Nafukovací bazény

O produktu:


Nafukovací bazény se mohou pyšnit řadou výhod, díky kterým se těší velké oblibě. Nafukovací bazény můžete snadno nafouknout a umístit, kam chcete. Až skončí sezona, bazén stačí jen vyfouknout a uskladnit. Nafukovací bazény nemají ostré hrany, takže jsou vhodné i pro děti. Další nezanedbatelnou výhodou je finanční dostupnost. Naopak nevýhodou je, že nafukovací bazény jsou náchylnější na mechanické poškození (prasknutí apod).

i

Vždy používejte ochrannou podložku pod bazén a zamezte tak kontaktu s ostrými předměty.

Při výběru nafukovacího bazénu se zajímejte i rozměry, objem a hloubku. Před nákupem zvažte velikost vaší zahrady nebo terasy, kde budete mít nafukovací bazén postavený. U většiny nafukovacích bazénů osciluje objem mezi 750 až 14 000 litry. Hloubka vody se pohybuje od 0,4 do 1 metru. Před samotným nákupem se také zamyslete nad vhodným příslušenstvím. K nafukovacím bazénům se obvykle pořizují například schůdky, hadice, ochranné i solární krycí plachty, bezpečnostní podložky či skimmery, které zachytí nečistoty na hladině bazénu.

Původ:


Doklad o prvním bazénu pochází z doby 5000 let před naším letopočtem. Najdeme ho v oblasti Mohenjo-daro v Palestině. Jeho úctyhodné rozměry 12 metrů na délku, 7 metrů na šířku a 2,4 metrů na výšku indikují vyspělost tehdejší civilizace. Bazény znali i staří Řekové a Římani. Ti využívali bazény nejen k plavání, ale i k náboženským účelům. O tom, že se plavání těšilo velké oblibě, vypovídá i fakt, že v roce 500 před naším letopočtem byla v Řecku založena plavecká škola pro malé děti. Další využití bazénu bylo pro vojenské účely. Vojáci se tak trénovali pro případnou válku. V Čechách si lidé už od 12. století léčili pohybové ústrojí v Benediktinském klášteře, který se nachází v Teplicích. Jeden z nejstarších bazénů, který i nadále funguje, je Volyňská plovárna, která byla postavena v letech 1939-1941.


Zajímavosti:


Bazény nemusí být jen ve formě malého nafukovacího bazénku. Například v italském městečku Montegrotto Terme naleznete nejhlubší vnitřní bazén na světě. Umístěn je v hotelu Terme Millepini a nazývá se Y - 40 Deep Joy. Jeho hloubka se dá přirovnat k 12 patrové budově. Potápět se zde můžete s kyslíkovou bombou nebo třeba jen se šnorchlem. Y - 40 Deep Joy nabízí kromě plavání a potápění vodní fitness, watsu, hydroterapii nebo programy pro děti a těhotné ženy. Zima vás z vody určitě nevyžene, protože v nejhlubším bazéně na světě se pohybuje mezi 32 - 34 stupni Celsia.

Zobrazení Mřížka Seznam

1 položka

na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

1 položka

na stránce
Nastavit sestupný směr