Příslušenství

O produktu:


Pakliže jste hrdým majitelem nebo majitelkou sauny, určitě vás bude zajímat i vhodné příslušenství pro sauny. Řadí se sem široká škála produktů, nicméně základem každého příslušenství pro sauny je vhodně zvolený textil. Saunový textil, který je vyrobený speciálně pro pobyt v sauně, vám zaručí požadovaný komfort, hygienu a intimitu při saunování. Patří sem například osušky, ručníky nebo saunové čepice. Abyste měli přehled, kolik času zabere jedno saunování, určitě oceníte praktické přesýpací hodiny. Ty jsou další nezbytnou součástí příslušenství pro sauny. Přesýpačky jsou určeny pro použití v interiérových saunách, takže vydrží i vysoké teploty. K opravdové relaxaci v sauně poslouží i přípravky pro péči o tělo včetně masážních prostředků. Namasírovat si zatuchlé svaly v horké sauně oceníte zejména po sportu nebo po týdnu stráveném v práci. Saunu můžete i ozvučit. Relaxační hudba zklidní vaši mysl a vy můžete spokojeně regenerovat. Evergreenem, který patří mezi příslušenství pro sauny, jsou pak vědra a naběračky, které poslouží na polévání kamenů.

Původ:


Historie sauny se datuje do let 965 a 966, kdy člen poselstva kalifa al-Hakama, Ibráhím ibn Jákúb popsal saunu Slovanům včetně Čechů. Ibn Jákúb viděl zvláštní dřevěné budky, které byly vycpány mechem. V rohu byla postavena kamna, nad nimiž vyčníval otvor ve stropě pro odcházející dým. Uvnitř byly nádrže s vodou, kterou se rozpálená kamna polévala. Saunující se lidé rozháněly v sauně vzduch pomocí věchýtek trávy. Alternativou je záznam mnicha Kristiána, který ve svém spisu Život a umučení svatého Václava, psal o existenci saun. Zde psal, že vůdce vrahů byl nalezen ležící v parní lázni, nazývané stuba, jizba. První zmínky o saunách máme z 11. a 12. století. Ve středověku byla parní lázeň vcelku oblíbená v celé Evropě, ale přesto se v 16. století Klaus Magnus zmiňuje, že nikde není parní lázeň tak důležitá jako v severní Evropě. Sauna sloužila nejenom jako ozdravný prostředek, ale též jako místo setkávání.

Zajímavosti:


Sauny jsou skvělým vynálezem pro odpočinek a mohou se pyšnit několika nej. Například největší saunu na světě najdete v Norsku. Jmenuje se Agora (do češtiny se dá přeložit jako veřejné shromažďování) a pojme až 150 lidí.

i

Agora vychází z konstrukce stojanu na sušení ryb a zajímavostí sauny je i bar s kapacitou sto lidí

Norové tuto saunu ve tvaru pyramidy postavili na pobřeží u města Bodö za polárním kruhem. Vzhledem k tomu, že jedna stěna sauny je prosklená, mohou se návštěvníci během saunování kochat pohledem na pláž a hladinu Norského moře.

 

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 29

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 29

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr