Doplňky vířivé vany

O produktu:


Ke každé vířivé vaně pochopitelně patří i doplňky pro vířivky. Zvláště oblíbené jsou vodní doplňky pro vířivky jako jsou vodopády nebo fontánky. Jejich montáží zatraktivníte prostor vířivky. Společně s kvalitním osvětlením můžete vytvořit krásné vodní efekty.

i

Aby voda ve vaší vířivce byla vždy čerstvá a kvalitní, použijte správnou chemii. Většinou se prodává v základní sadě za zvýhodněnou cenu

Chemie do vířivky upraví pH vody. Na trhu ji seženete ve formě tablet a podobně. Zejména děti ocení hračky jako vhodné doplňky pro vířivky. Radost jim můžete udělat plastovými rybičkami nebo batyskafem na dálkové ovládání. Velice praktickým doplňkem je také voděodolný nábytek s textiliemi, kterému nevadí ani zvýšená koncentrace chloru. Například voděodolnou pohovku můžete umístit hned vedle vířivky. Nevadí jí kapky vody a dokonce snese i to, že si na ni sednete v mokrých plavkách. Mezi další doplňky pro vířivky patří testery. Slouží k zjišťování kvality vody a fungují na principu lakmusového papírku. Dalším typem jsou testery na bázi kontrolních roztoků.

 

Původ:


Za vířivou vanou stojí italský imigrant v USA Candido Jacuzzi. Ital měl patnáctiměsíčního syna, který od narození trpěl revmatoidní artritidou. Jacuzzi pro něj hledal účinnou terapii a napadlo ho léčit toto onemocnění vodními masážemi. V roce 1943 proto sestavil hydromasážní agregát, který se vkládal do vany. Podle Candida Jacuzziho se někdy vířivkám přezdívá jacuzzi. Nasměrováním na jednotlivé tělesné partie se prováděla masáž, která byla velmi účinná. Jacuzziho vynálezu si všimla i zdravotnická zařízení a vířivá vana se brzy dostala do rehabilitačních a zdravotnických center. Hydromasážní terapie sklidila velký úspěch a lidé chtěli vířivou vanu i do domácností. Vynálezci jim vyšli vstříc a v roce 1968 představili první domácí model. O dva roky později se na trhu objevil i první hydromasážní vířivý bazén s ohřevem vody a filtračním systémem. Za desítky let prošly vířivky mnoha vylepšeními. Zdokonalila se technologie a díky tomu jsou dnes účinky hydromasáže na velmi vysoké úrovni.

Zajímavosti:


Zajímavým typem venkovní vířivky je vířivá vana vyrobená z PolyBond pěny. Mezi hlavní výhody patří, že vířivky z tohoto materiálu jsou měkké a tím pádem i pohodlné. To ocení zejména vaše děti. Měkká vnitřní část Vám umožní najít pohodlnou pozici vůči masážním tryskám bez ohledu na Vaši výšku nebo postavu. Mezi další výhody PolyBond pěny patří nízká hmotnost. PolyBond pěna také vyniká skvělými izolačními schopnostmi. Díky tomu zamezí úniku tepla a ušetří náklady na vytápění vířivé vany.

Zobrazení Mřížka Seznam

24 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

24 položek

na stránce
Nastavit sestupný směr