Vířivé vany

O produktu:


Pod pojmem vířivá vana se rozumí koupací vana, která obsahuje vstřikovací systém s cirkulací vzduchu a tlakové vody. Slouží k masáži celého těla a relaxaci. Základem je vana nebo bazének napuštěný vodou o objemu 0,5 až 2 m³, která je díky izolaci a termokrytu nad hladinou celoročně dohřívána na požadovanou teplotu. Vířivé vany jsou konstruované tak, aby se v nich dalo sednout, případně lehnout. Vířivé vany mají na dně a po bocích masážní trysky. Trysky mohou být buď vodní, nebo vzduchové. Vodní trysky zajišťují hydromasáž. Existuje jich celá řada, například bodové, rotační nebo rotační doplněné osvětlením. Vzduchové trysky slouží k perličkové koupeli.

i

Perličková koupel je koupel, při které se ve vaně vytváří ve vodě perličky vzduchu, které mají masážní efekt

Vířivé vany obsahují kartušovou nebo pískovou filtraci. Čistota vody je dále zajištěna ozonovou desinfekcí. V dnešní době už jsou vířivé vany inteligentní s ovládacím panelem. Na ovládacím panelu můžete nastavit teplotu vody, filtrační cyklus, zapnout a vypnout hydromasáž s perličkovou koupelí, podvodní osvětlení a v neposlední řadě ovládání rádia a hudby.

Dělení:


V našem internetovém megamarketu si můžete vybrat z kategorií mobilní vířivky, aromaterapie pro vířivky, doplňky pro vířivé vany a příslušenství pro vířivé vany.

 • Mobilní vířivky
  Kdo z nás by nechtěl po náročném dni zarelaxovat ve vířivce. Je obecně známo, že mobilní vířivky blahodárně působí na naše zdraví. Uvolňují zatuhlé svaly i klouby, snižují vysoký tlak a zvyšují krevní oběh. Kromě toho mají vířivky pozitivní účinek na naši psychiku. Navíc pomáhají při léčbě onemocnění svalů a kloubů, nespavosti, stresu a napětí. Mobilní vířivky v sobě kombinují výhody klasických nafukovacích bazénů a luxusních vířivek.
 • Aromaterapie pro vířivky
  Blahodárné účinky vířivých van jsou všeobecně známé. Ve vířivce můžeme odpočívat a relaxovat. Masážní trysky uleví naším zatuhlým svalům. Abychom účinek vířivé vany znásobili, použijeme aromaterapii. Aromaterapie pomůže nejen při namožených a zatuhnutých svalech, ale i při úzkosti, vyčerpání nebo stresu. Aromaterapie také působí pozitivně při zažívacích potížích nebo nemocech dýchacího ústrojí. V kombinaci s horkou lázní je pak účinek aromaterapie komplexní.
 • Doplňky pro vířivé vany
  Mezi nejčastější doplňky pro vířivé vany patří zvedáky termokrytů, automatické termokryty, schody k vířivkám, filtry a bazénová chemie.
 • Příslušenství pro vířivé vany
  Příslušenství pro vířivé vany je velmi široké. Spadají sem například vodní doplňky nebo osvětlení. U inteligentních vířivek zákazníci ocení voděodolnou audio video techniku. Zapomenout nesmíme ani na kvalitní testery, hračky nebo voděodolný nábytek.

Původ:


Za vířivou vanou stojí italský imigrant v USA Candido Jacuzzi. Ital měl patnáctiměsíčního syna, který od narození trpěl revmatoidní artritidou. Jacuzzi pro něj hledal účinnou terapii a napadlo ho léčit toto onemocnění vodními masážemi. V roce 1943 proto sestavil hydromasážní agregát, který se vkládal do vany. Podle Candida Jacuzziho se někdy vířivkám přezdívá jacuzzi. Nasměrováním na jednotlivé tělesné partie se prováděla masáž, která byla velmi účinná. Jacuzziho vynálezu si všimla i zdravotnická zařízení a vířivá vana se brzy dostala do rehabilitačních a zdravotnických center. Hydromasážní terapie sklidila velký úspěch a lidé chtěli vířivou vanu i do domácností. Vynálezci jim vyšli vstříc a v roce 1968 představili první domácí model. O dva roky později se na trhu objevil i první hydromasážní vířivý bazén s ohřevem vody a filtračním systémem. Za desítky let prošly vířivky mnoha vylepšeními. Zdokonalila se technologie a díky tomu jsou dnes účinky hydromasáže na velmi vysoké úrovni.

Zajímavosti:


Vířivé vany umožňují zákazníků hydroterapii. Do hydroterapie (česky zvané vodoléčba) spadá především perličková koupel. Dále sem můžeme zařadit podvodní masáže, uhličité koupele,Kneippův chodník, Skotské střiky, colon hydroterapie atd. Původní metoda využívala obvykle dvoufázové střídání teplé a studené vody. Za vznikem vodoléčby stojí jesenický rodák Vinzenz Priessnitz.

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 109

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 109

Stránka
na stránce
Nastavit sestupný směr